KONYA ŞEKER – TORKU FABRİKA ZİYARETİ

KONYA ŞEKER – TORKU FABRİKA ZİYARETİ


KONYA ŞEKER – TORKU FABRİKA ZİYARETİ – 08 Mayıs 2015-12-01

Hızla büyüyen ülkemiz ekonomisinde yerini iyiden iyiye sağlamlaştıran Konya şeker – Torku fabrikasını yerinde inceleme imkanı yakaladık.

Torku markası, bir üretici kooperatifi olan Konya Şeker’in vizyoner bakış açısının sonucu olarak 2007 yılında ortaya çıktı. Arkasında 900 bin çiftçinin yer aldığı Konya Şeker’in şekerle başlayan çikolata çeşitlerine, bisküviye, lokuma, sert şekerlemeye, helvaya, et ve süt ürünlerine hatta dondurulmuş gıdaya kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesini Torku markası altında üretmeye başlamasının temel iki amacı olduğunu öğrendik. Konya Şeker, Torku markasıyla hem üretici ortaklarının refahını artırmayı hem de tüketicilere tohumundan ambalajına her adımını kontrolü altında tuttuğu %100 doğal, güvenli, kaliteli ürünler sunmayı hedefledi. Konya Şeker’de, 1999 yılında Recep Konuk’un başkanlığa seçilmesiyle tarım ve sanayi entegrasyonunda sağlam adımlar atılmaya ve bu hedefe yönelik yatırımlar tek tek hayata geçmeye başladı.

And Grup olarak yerli sermayeyi  destekleme anlamında satışlarını sürdürdüğümüz Torku ürünlerini üretim bandında da görerek markaya olan güvenimiz iyiden iyiye perçinleşmiş oldu.  Dünya sıralamasında ilk sıralarda yerini alan Torku fabrikasındaki üstün teknolojiyi kullanarak hiçbir maddenin artık olarak görülmemesi ve işlenerek insanlığa faydalı birer  madde haline getirilmesi de ayrıca gurur vericiydi.


Copyright © 2018 - Her Hakkı Saklıdır. Yazılım: eyalcin

Scroll to Top